Jak ubiegać się o wizę?

Polacy planujący podróż do USA muszą posiadać oczywiście ważną wizę. Jak się o nią ubiegać? Otóż na początku przede wszystkim musimy zdecydować o jaki rodzaj wizy chcemy się ubiegać, ponieważ formalności w przypadku poszczególnych wiz nieco się różnią i już na początku warto o tym wiedzieć. Postępowanie jest jednak dość podobne i można w jego obrębie wyróżnić kilka podstawowych kroków.

Gdy już określimy rodzaj wizy, należy dokonać opłaty wizowej (opłata RMV) – kwota ta jest opłatą za samo rozpatrzenie wniosku o wizę i w razie decyzji negatywnej nie zostaje zwrócona. Opłaty można dokonać przelewem internetowym, dokonać ich także w każdej placówce Banku Pocztowego. Warto pamiętać, że w dalszym postępowaniu potrzebny będzie nam druk potwierdzający wpłatę. Następnie należy wypełnić wniosek wizowy DS160. Wniosek ten znajdziemy na stronie internetowej. Warto jednak pamiętać o tym, że po wysłaniu dokumentów nie będziemy już mieli możliwości poprawek – wniosek trzeba więc wypełnić starannie. W razie problemów językowych warto skontaktować się z tłumaczem, zaś w razie kłopotów formalnych z prawnikiem imigracyjnym.

Następnie pozostaje jedynie umówienie się na spotkanie w ambasadzie. Z powodzeniem można zrobić to zakładając konto na specjalnie stworzonym w tym celu systemie internetowym. Warto pamiętać, że do wniosku należy dołączyć numer paszportu, numer opłaty wizowej (znajduje się on na druczku z Banku Pocztowego bądź na potwierdzeniu transakcji internetowej) oraz numer kodu kreskowego z wniosku wizowego DS 160 (kod ten ma 10 cyfr). Ostatnim krokiem zaś jest spotkanie w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych – w umówionym dniu i godzinie. Koniecznie należy zabrać ze sobą wydruk z umówioną datą takiego spotkania.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy