Kuchnia meksykańska

Kuchnia meksykańska jest jedną z najpopularniejszych na świecie. W każdym większym mieście znajdziemy restaurację serwującą przysmaki z tego zakątku świata. Głównymi i charakterystycznymi dla niej składnikami jest kukurydza oraz różnego rodzaju rośliny strączkowe – występuje około dwudziestu gatunków fasoli a także rozmaite rodzaje papryki i chili. Kuchnia meksykańska jest pełna warzyw, a jednocześnie jest bardzo mięsną kuchnią. Ze względu na ogólną bliskość mórz i oceanu, często w meksykańskich daniach znajdują się także owoce morza. Sztuka kulinarna Meksyku łączy w sobie wpływy różnych plemion indiańskich z kuchnią hiszpańską, ten element sprawia że jest ona bardzo ciekawa i jednocześnie różnorodna.

Obiektywnie patrząc, chyba najbardziej charakterystycznym daniem meksykańskim jest tortilla. Może ona przybierać różne formy w zależności od potrzeb, gustów i fantazji smakoszy. Inne znane na całym świecie potrawy to między innymi nachos, burrito, salsa czy taco. Dania kuchni meksykańskiej są dość pikantne, aromatyczne a czasem wręcz ostre, głównie dzięki wyżej wspomnianej przyprawie: chili, co jest bardzo specyficzne dla tej kuchni. Z tego też względu, czasem mówi się, że to bardziej „męskie jedzenie” – syte i pożywne, w sam raz dla prawdziwego mężczyzny. Oczywiście jest to tylko stereotypowe rozróżnienie, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie w tym bogactwie meksykańskich smakołyków. Ponad to, w Meksyku pije się wiele różnych napojów alkoholowych a najbardziej znanymi trunkami wysokoprocentowymi są tequila i mezcal.

Na całym świecie, kuchnia meksykańska posiada całe mnóstwo zwolenników czy wręcz wielbicieli, a ich liczba wciąż wzrasta, co jednocześnie przekłada się na rosnącą liczbę restauracji serwujących meksykańskie jedzenie. Kuchnia to skrawek kraju, smakowanie potraw z różnych miejsc na świecie, sprawia że w jakimś stopniu poznajemy ten kraj za pomocą zmysłu smaku, To wspaniała podróż dla każdego podniebienia, która zawsze warto podjąć.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy