Fort San Diego – najsłynniejszy zabytek w Acapulco

Fort San Diego jest najbardziej istotnym zabytkiem w Acapulco i był najważniejszą hiszpańską twierdzą na Pacyfiku. Położony na wzgórzu, w samym sercu centrum Acapulco, fort jest integralną częścią krajobrazu, który wyróżnia się ze względu na jego szczególny wzór geometryczny w kształcie pięciogwiazdkowych punktów. Co ważne, budynek mieści Muzeum Historii w Acapulco. Sam fort został zbudowany przez Hiszpanów w 1617 roku. Jego głównym celem była ochrona przypływających tutaj galeonów z Manili, które transportowały między innymi kość słoniową, jedwab i porcelanę. Został on zniszczony przez huragan w 1776 roku, ale później go odbudowano w postaci jeszcze większej twierdzy.

Mieszczące się tutaj muzeum poprzez swoje 15 sal wystawowych i hal stara się pokazać najważniejsze chwile w historii Acapulco i ważnej roli twierdzy, jaką odegrała w życiu lokalnych mieszkańców. Dla opinii publicznej, muzeum oferuje informacje na temat wydarzeń związanych z tym znaczącym miejscu starej twierdzy daje pokaz jego bogatej przeszłości, kultury pierwszych mieszkańców regionu, podboju Mórz Południowych, handlu ze Wschodem, piractwa na Oceanie Spokojnym, Meksykańskiej wojnie o niepodległość i innych aspektów istotnych dla samego miejsca. Archeologiczne i historyczne obiekty, które możemy podziwiać w stałych salach wystawienniczych należą do własnych kolekcji muzeum i są wzbogacone o pożyczane z innych instytucji, takich jak Muzeum Narodowe Viceregal oraz z kolekcji prywatnych, wśród których wyróżnia się te, od antykwariusza Rodrigo Rivero Lake.

W muzeum można skorzystać z usług takich jak kasa, sklep, audytorium, dział usług edukacyjnych, które oferuje wycieczki do sal wystawowych oraz twierdzy, jego tymczasowych pomieszczeń wystawy, dużego parkingu, ogrodów, które pokazują odwiedzającym gatunki specyficzne dla tropikalnych lasów i przede wszystkim, wspaniały widok na port i niezrównany Bay of Santa Lucia.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

 

pensjonat Zakopane - www.krzeptowki.pl

 

Podróże egzotyczne

Popularne artykuły
Polecamy