Atrakcje Meksyku o których musisz wiedzieć

Kiedy jedziemy na zorganizowaną przez biuro podróży wycieczkę do Meksyku, wszystkie atrakcje mamy już praktycznie zagwarantowane. Chociaż nawet wtedy zazwyczaj mamy do wyboru, różne wycieczki fakultatywne. Kiedy jedziemy sami, musimy wybrać wszystko. Od transportu po hotel. Ale przecież to atrakcje turystyczne są najważniejsze, bo to je będziemy pamiętać i wspominać.

Meksyk jest pełen różnych atrakcji. Będąc w stolicy, należy zobaczyć Narodowe Muzeum Antropologii, plac Zocalo, wspaniałe malowidła ścienne Murale, Palacio de Bellas Artes, Museo Mural Diego Rivera. Są to miejsca, którą bardzo dobrze oddają atmosferę tamtejszych regionów, a pominięcie ich byłoby dużą stratą dla każdego ambitnego podróżnika. Kolejnym przystankiem może być największe miasto starożytnego Meksyku- Teotihuacan i najsłynniejsze jego zabytki: Piramida Słońca, Piramida Księżyca oraz Świątynia Pierzastego Węża. Kolejnym niesamowitym miejscem jest pustynny rezerwat Cuatro Cienegas – prawie wymarła wioska z olbrzymim terenem rezerwatu prezentującego życie pustynne Meksykaninów, ich bogactwa naturalne i niesamowite krajobrazy. Meksyk jest wielkim dziedzictwem kultury i historii plemion indiańskich, dlatego nie sposób pominąć Chichen Itza – najlepiej zachowany pomnik kultury Majów i Tolteków. Dalej, nieopodal miasta Majów, którego także nie można przegapić położona jest niewielka wioska Palenqué będąca jednocześnie stanowiskiem archeologicznym starożytnego miasta Majów. Na zakończenie, Miedziany Kanion - jeden z największych cudów natury Ameryki Północnej. Wspaniały kanion z widowiskowymi wodospadami, niesamowicie uformowanymi skałami i błękitnymi jeziorami – to miejsce którego nie można przegapić.

Meksyk jest olbrzymim krajem i nie sposób zobaczyć wszystkiego. Jedno jest pewne, należy zaznajomić się z możliwościami, by nie pominąć niczego, co byłoby dla nas istotne. Bo taka podróż często jest tylko jedna.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy