USA

USA to jedno z największych pod względem powierzchni i liczby ludności państwo na świecie. Dominującym językiem jest amerykański i angielski. Stolicą Stanów Zjednoczonych jest Waszyngton, a głową państwa Barack Obama. Przede wszystkim USA posiada zróżnicowaną ludność - przeważają tutaj Polacy, Meksykanie oraz tubylcy. Pierwszymi osadnikami na terenie Stanów Zjednoczonych byli Wikingowie, który dotarli do tego państwa na przełomie 1000 roku. Na terenie Stanów Zjednoczonych panuje umiarkowany klimat. Jednymi z wielu zagrożeń, jakie mogą niekorzystnie wpłynąć na USA są huragany, trzęsienia ziemii, tsunami, a także liczne tornada. Stany Zjednoczone składają się z 50 rozmaitych stanów, w tym około 3048 różnych hrabstw. Stany Zjednoczone są bardzo dobrze rozwiniętym ośrodkiem handlowym, przemysłowym, rozrywkowym i finansowym.

Stany Zjednoczone przede wszystkim mają również doskonale rozwiniętą kinematografię, głównie za sprawą Hollywood. Na terenie Stanów narodził się przede wszystkim jazz, a z upływem czasu swój rozkwit przeżył także country, hip-hop oraz wiele innych gatunków muzycznych. Warto nadmienić, iż Stany były pierwszym państwem, które zapoczątkowało obowiązkowe szkolnictwo o charakterze publicznym. Znajduje się tutaj ogromna ilość uniwersytetów, szkół państwowych i prywatnych. Warto jednak mieć na uwadze, że życie na terenie tego państwa jest kosztowne, a żeby przyjechać nawet do kogoś, należy mieć zaproszenie. Aby zostać na dłużej - należy uiścić wszelkie niezbędne dokumenty.

Chcesz poznać swoje korzenie, historię swojej rodziny i podejrzewasz, że są one związane właśnie z USA? Sprawdź ofertę Your Roots in Poland

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy