Kalifornia

Kalifornię współcześnie znają niemalże wszyscy doskonale. Słynie ona bowiem z pięknych plaż, zapierających dech w piersi widoków, doskonale rozwiniętego przemysłu i handlu, a także z licznych zabytków i atrakcji, których w niej nie brakuje. Warto mieć na uwadze, że stan Kalifornia jest jednym z najbogatszych na terenie Stanów Zjednoczonych. Znajduje się nieopodal zachodniego wybrzeża. Przede wszystkim stan Kalifornia słynie z ludności o różnych narodowościach, dzięki czemu dominuje różnorodne społeczeństwo. W 1850 roku, gdy Kalifornia nie była jeszcze tak znana jak współcześnie nastąpiło poważne odkrycie, które na zawsze wpisało się w karty historii. W okolicach San Francisco odkryto złoto, wówczas każdy z mieszkańców pragnął dowiedzieć się, w którym miejscu dokładnie je odkryto i rozpocząć własne poszukiwania. Kalifornia znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który jest dość chłodnym klimatem, charakteryzującym się zmianami pogody. Dominującą religią na terenie Kalifornii jest chrześcijaństwo.

Kalifornia zyskała swoją popularność głównie z bardzo dobrze rozwiniętego przemysłu, handlu, kinematografii. Ciekawostką jest fakt, iż na terenie Kalifornii rosną sosny długowieczne, które są najwyższymi drzewami na świecie i liczą ponad 4000 lat. Słynie przede wszystkim z ogromnej ilości parków, Doliny Krzemowej, Doliny Śmierci. Warte uwagi są malownicze krajobrazy, piękne plaże, a także liczne zabytki, których na terenie słonecznej i urzekającej Kalifornii nie brakuje. Warto więc je uważnie zwiedzić.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy