Floryda

Floryda to część Stanów Zjednoczonych, która znajduje się tuż nieopodal Wschodniego Wybrzeża. Sąsiaduje z Zatoką Meksykańską oraz Oceanem Spokojnym. Na jej terenie dominują przede wszystkim liczne jeziora. Floryda leży w strefie podrównikowego klimatu morskiego. Mimo sporadycznych promieni słonecznych, bardzo często mają miejsce tutaj liczne huragany. Nieopodal Florydy znajdują się malownicze Wyspy Bahama oraz Karaiby. Językiem urzędowym tego miejsca jest język angielski. Uprawia się tutaj głównie mango, trzcinę cukrową, kukurydzę, grapefruity oraz awokado. Floryda ma również, tak jak Kalifornia bardzo dobrze rozwinięty przemysł. Znajduje się tutaj ośrodek astronomiczny NASA. Znajduje się tutaj między innymi słynny Walt Disney World - pełen atrakcji dla najmłodszych, a także obowiązkowy punkt do zwiedzenia podczas wyprawy na Florydę lub wakacyjnych wojaży. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i poznać wiele zabytków tego stanu. Floryda przepełniona jest licznymi Muzeami, których nie brakuje.

Floryda to przede wszystkim malownicze miasteczko St. Augustine, które zostało w dawnych czasach zaatakowane przez Brytyjczyków. To właśnie w tym mieście odbywają się liczne manifestacje klanu Ku Klux Klan. Warto jednak dokładnie przeanalizować zabytki, które znajdują się na Florydzie, aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej, a także móc je dokładnie uwiecznić na wakacyjnych zdjęciach. Floryda przede wszystkim jest przepełniona pięknymi plażami, a także rozmaitymi gatunkami zwierząt. Warto poznać jej tajemnice.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy