Meksyk

​Meksyk to jedno z państw, najczęściej odwiedzanych przez turystów z całego świata. Zawdzięcza to przede wszystkim swojemu położeniu, które jest bardzo zróżnicowane, dając turyście na prawdę duże pole manewru. Meksyk jest krajem olbrzymich kontrastów. Przemysł, cywilizacja i nowoczesność współegzystują z tradycją i naturą. Krajobraz Meksyku to wielkie aglomerację, pełne ludzi i nowoczesnych technologii oraz małe, pierwotne wioski indiańskie, żyjące wciąż według swojego nienaruszonego przez zachodnie cywilizacje rytmu. Kraj ten ma do zaoferowania nieskończoną wręcz ilość atrakcji, w zależności od potrzeby i gustów turystów.

Długie, pełne wspaniałych kurortów wybrzeże, znakomita pogoda i piaszczyste plaże. Coś dla aktywnych: ośnieżone szczyty górskie, niebezpieczne szlaki czy prawdziwe dżungle z pozostałościami cywilizacji dawnych plemion. Przepiękne i malownicze miasta, wypełnione bogactwem różnorodnej architektury oraz bardzo bogata kultura i otwarci ludzie. Jest to kraj wyjątkowego przywiązania do własnej religii i historii. A jednocześnie miejsce pełne rozrywek i rozmaitych atrakcji.

Turystyka jest najszybciej rozwijającym się sektorem gospodarki meksykańskiej i daje drugie, po wydobyciu ropy naftowej, największe zyski dla państwa. Sektor ten więc kwitnie, wciąż rozwijając się i poszerzając swoją ofertę. Powstają coraz to nowe kurorty w rozmaitych zakątkach kraju, rozwija się też cała infrastruktura turystyczna. Najwięcej turystów przybywa tu ze Stanów Zjednoczonych, ze względu na niskie ceny i bliskość. Jednak Meksyk odwiedza także ogromna liczba turystów z innych, czasem bardzo odległych terenów świata, gdyż jest kraj bardzo ciekawy dla każdego turysty oraz podróżnika.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy