Montreal

Jednym z najciekawszych i najbardziej znanych miast Kanady jest Montreal. Jest to jedno z największych miast znajdujących się w tym kraju. Każdy, kto odwiedza Kanadę, powinien zajrzeć także i tutaj.

Montreal ma bardzo ciekawe położenie. Jest on bowiem miastem znajdującym się na dwóch wyspach: Ile de Montreal i Jesus. Opływa je rzeka świętego Wawrzyńca. Tak więc jest tu wiele pięknych widoków – stąd z całą pewnością wyjedziecie z wieloma wspaniałymi zdjęciami.

Jeśli chodzi o historię Montrealu, to początkowo mieszkali tu Indianie Kanadyjscy. W wieku XVI, a konkretnie w roku 1535, Jacques Cartier jako pierwszy znany człowiek pochodzący spoza tego kontynentu dotarł do jednej z dwóch wysp wchodzących obecnie w skład miasta. Był on Francuzem, jednakże tak naprawdę francuskie panowanie zaczęło się tu dopiero w siedemnastym wieku. Miasteczko początkowo było niewielką kolonią. Najpierw służyło szerzeniu wiary katolickiej wśród miejscowej, rdzennej ludności, a następnie przeobraziło się w faktorię, gdzie na dużą skalę prowadzono handel futrami. Rdzenna ludność – Irokezi – nie dała się tak łatwo pokonać najeźdźcom i często napadali na miasto. Natomiast pod koniec wieku osiemnastego Francuzów zwyciężyli Brytyjczycy. Stało się to podczas wojny siedmioletniej.

Co można zobaczyć w Montrealu? Na pewno warto obejrzeć Stadion Olimpijski. Jest bardzo ciekawym obiektem pod względem architektonicznym. Jego powyginane, oryginalne kształty na pewno spodobają się zwolennikom architektury awangardowej. W zupełnie innym stylu jest zbudowany pomalowany na biało kościół Oratorium Świętego Józefa z dużą kopułą. Warto też zwiedzić Ratusz, a także ośrodki akademickie.

Po Montrealu można poruszać się metrem, jest to więc miasto przystosowane świetnie do potrzeb osób nie mających własnego środka transportu. W ogóle można powiedzieć, że infrastruktura jest bardzo dobra, więc turyści nie mają na co narzekać.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy