Stanley Park w Vancouver

Wielu turystów, ale i mieszkańców Vancouver odwiedza Stanley Park, ocenia się, że miejsce to odwiedza około ośmiu milionów osób rocznie. To wielki obszar, zawierający wszelkiego rodzaju pomniki, ogrody, parki, obiekty sportowe. Znajduje się tu choćby latarnia morska Brockton Point. Tak naprawdę, to żeby obejrzeć wszystko, co znajduje się w Stanley Park, trzeba by spędzić tu wiele dni, a nawet tygodni, a przecież Vancouver ma też wiele innych miejsc wartych zobaczenia. Nie każdy turysta ma tyle czasu. Dlatego postaramy się w tym artykule w skrócie opisać kilka najważniejszych atrakcji.

Na pewno dla wielu zwiedzających najbardziej fascynujące są tu słupy totemowe, pokazujące kulturę rdzennych mieszkańców Kanady. Nie są to jednak oryginały totemów, te bowiem znajdują się w muzeum. Są to jednak wierne kopie, kolorowe i ładnie odnowione, robią naprawdę duże wrażenie. Znajdują się one na świeżym powietrzu, więc można je oglądać podczas spaceru.

W Stanley Park znajduje się także bardzo ciekawy Shakespeare Garden – z pozoru niby nic szczególnego, ale dla miłośników literatury niezmiernie zabawny i sympatyczny ogród, składający się z roślin występujących w dziełach Szekspira.

Tak naprawdę Stanley Park ma niezliczoną liczbę atrakcji, ale w tym artykule wspomnimy tylko o jeszcze dwóch. Jedna z nich to Malkin Bowl, którego pełna nazwa brzmi The Marion Malkin Memorial Bowl. Jest to miejsce, w którym znajduje się teatr pod gołym niebem o romantycznej nazwie Theatre Under The Stars. Wystawiane są tu musicale.

Ważnym elementem Stanley Park jest Vancouver Aquarium. Nie jest to takie zwykłe akwarium. To ogromny, uwielbiany przez turystów obiekt. Mamy tu tak różnorodne zwierzęta, jak pingwiny afrykańskie, wydry, delfiny, ośmiornice, foki, rekiny, żółwie zielone, a także liczne inne gady i płazy, ryby, ptaki i ssaki.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy