Zanim wyjedziesz do Meksyku...

Dla turysty czy podróżnika z Polski, lub także innych europejskich krajów, podróż do Meksyku jest swoistą wyprawą. Odległość miedzy naszymi państwami jest bardzo duża. Po pierwsze, należy pamiętać o zdecydowanie innym niż europejski klimacie i odpowiednio się do tego przygotować, zabierając potrzebne, a czasem wręcz niezbędne przedmioty. Warto tez zwrócić uwagę na to, że Meksyk znajduje się w innej strefie czasowej, a różnica czasu między Polską a Meksykiem wynosi aż 7 godzin. Po drugie należy dobrze zaplanować swoją podróż. Do Meksyku można dostać się zarówno drogą lotniczą i lądową. Z Polski nie ma bezpośrednich samolotów, niezbędna jest przesiadka w którymś z europejskich państw lub w Stanach Zjednoczonych. Drogą lądową do Meksyku można dotrzeć jedynie z USA, Gwatemali i Belize.

Aby wjechać do Meksyku należy posiadać paszport oraz wizę. Ruch bezwizowy obowiązuje przy wyjazdach turystycznych na okres nieprzekraczający 90 dni. Jednak, jeśli celem wyjazdu do Meksyku jest praca, działalność handlowa lub nauka, należy wystąpić do meksykańskiego konsulatu o wizę. Nie posiadanie stosownych dokumentów może być podstawą do usunięcia obcokrajowca z kraju. Podczas przekraczania granicy Meksyku drogą lądową pobierana jest opłata turystyczna w wysokości 25 dolarów amerykańskich, a w wypadku podroży samolotem jest ona zazwyczaj wliczona w cenę biletu. Na granicy sprawdzana może być także ilość pieniędzy wwożona do kraju, nie ma przepisów regulujących tą sumę, jednak musi być ona racjonalnie dostosowana do rodzaju i długości pobytu w Meksyku.

Przed podróżą warto także udać się na wizytę do lekarza, chociaż nie ma obowiązkowych szczepionek, jednak są choroby, których wystąpienie jest wysokim zagrożeniem. Warto przed taka egzotyczną podróżą zadbać także o kwestię zdrowotne. Taka daleka podróż to wiele wrażeń, aby przeżyć ją jak najlepiej należy wcześniej wszystko dobrze zaplanować.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy