Jukon

Na pewno wiele osób kojarzy Jukon z filmów o gorączce złota, a także z książek takich autorów jak Jack London. Miejsce to ma bardzo wiele bogactw naturalnych, ale także można powiedzieć, że przyroda jest tu surowa i niezbyt przyjazna. W przeszłości mogli tu przetrwać tylko ci najsilniejsi, dla mniej wytrzymałych nie było tu miejsca. Obecnie sytuacja zmieniła się. Jukon przeżywa swój renesans, ale już nie z powodu najazdu poszukiwaczy złota, lecz dzięki turystyce.

Co tu można zrobić i zobaczyć? Dlaczego warto odwiedzić właśnie to terytorium kanadyjskie? Przede wszystkim dlatego, że postarano się, by turyście lubiącemu aktywny wypoczynek niczego tu nie brakowało. Można tu jeździć konno po wspaniałych terenach, bardzo różnorodnie ukształtowanych, mamy też możliwość pływania kajakami (są tu organizowane liczne spływy o różnym stopniu trudności), a także chodzenia po górach.

Jeżeli macie problemy z samodzielnym zorganizowaniem sobie czasu w Jukonie, możecie skorzystać z usług jednego z licznych biur podróży. W ogóle region ten jest mocno związany z turystyką, w tej branży pracuje prawie co trzecia osoba, więc turyści mają tu raj.

Nie wszyscy turyści są zwolennikami myślistwa i wędkarstwa, ale trzeba tu wspomnieć, że są to jedne z podstawowych atrakcji w tym regionie. Jednak jeżeli wolicie, możecie udać się na bezkrwawe łowy po okolicy, tylko z aparatem fotograficznym. Widoki są tu naprawdę spektakularne.

Co nie wszystkim może się spodobać, jest tu dosyć zimno. Klimat jest typowy dla strefy subarktycznej. Dlatego jest sens przyjechać tu w lecie i zabrać sporo ciepłej odzieży, bo nawet w tych cieplejszych miesiącach temperatura może wynosić około 10 stopni Celsjusza. Jednak opłaca się trochę pomarznąć, bo takich widoków nie zobaczycie nigdzie indziej.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy