Los Angeles

Los Angeles to bez wątpienia jedno z najludniejszych miast znajdujących się w Stanach Zjednoczonych. Słynie przede wszystkim z dobrze rozwiniętego przemysłu, sławnych gwiazd, a także dużej ilości sklepów. Miasto znajduje się w stanie Kalifornia, o którym zapewne każdy nie raz słyszał. Prawa miejskie nadano mu w 1781 roku. Potocznie określane jest mianem Miasta Aniołów. W dawnych czasach na terenie miasta osiedlili się Indianie. Byli oni prawdopodobnie pierwszymi osadnikami. Los Angeles zajmuje aż tysiąc trzysta dwa kilometrów kwadratowych powierzchni. Do jednych z najwyższych wzniesień tego hrabstwa należy punkt Sister Elsie osiągający wysokość 1547 metrów nad poziomem morza. Miasto jest dość urokliwie i uwielbiane przez turystów. Niestety na jego terenie dość często pojawiają się trzęsienia Ziemi i huragany. Zabytkiem wartym uwagi jest uskok architektoniczny określany jako San Adreas, który z pewnością jest oczkiem w głowie archeologów. Los Angeles to miejsce pełne urzekających zabytków, ciekawych budowli, pięknych kawiarenek, w których ma się wrażenie, że czas stoi w miejscu.

Los Angeles leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, podzwrotnikowego. Miasto dzieli się na ponad osiemdziesiąt różnych dzielnic, do których warto zajrzeć, aby zgłębić ich tajemnice. Warto więc dokładnie wybrać się w te rejony na wakacje, gdzie upalnych temperatur nie brakuje, ponieważ są one na porządku dziennym. Jeśli niezbyt dobrze znamy język warto pokusić się o pomoc przewodnika, który nie tylko wszystko nam dokładnie przetłumaczy, ale przede wszystkim zabierze nas do wielu fascynujących zabytków LA.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy