Arizona

Arizona to obszar o charakterze wyżynnym, który znajduje się na terenie południowo - zachodnich Stanów Zjednoczonych. Największym miastem tego stanu jest Phoenix. Dominującym klimatem tego stanu jest klimat podzwrotnikowy, przeważnie suchy. Spotkać tutaj można bardzo dużo roślinności, a w szczególności kaktusy, które są niemalże niezastąpionym elementem tutejszej przyrody. Na terenie tego stanu przeważającą religią jest katolicyzm. Ta część Stanów słynie przede wszystkim z dobrze rozwiniętego przemysłu komputerowego, bogatej roślinności, a także wysokich temperatur, które w okresie wakacji przewyższają aż czterdzieści stopni Celsjusza. Stan dzieli się na piętnaście ważnych hrabstw. W Arizonie znajduje się przede wszystkim słynny Kanion Kolorado, którego widok na żywo zapiera bez wątpienia dech w piersiach. Warto zatem wybrać się na wycieczkę turystyczną po zabytkach Arizony, aby na własne oczy je zobaczyć i mieć miłe wspomnienia. Arizona bez wątpienia jest stanem dość specyficznym.

Arizona to malowniczy stan USA, który warto dokładnie zwiedzić i uwiecznić jego liczne atrakcje na fotografiach. Świetnie sprawdzi się jako miejsce na pierwszą podróż po Stanach. Na północy spotkać można sławny Kanion Kolorado, który powinien być pierwszym miejscem na liście do zwiedzenia. Ponadto znajdziemy tu muzeum górnictwa, Phoenix Art Museum, muzeum historyczne, katedrę, Old Tuscon Studios - ogromny park rozrywki, który dostarczy bardzo wielu wrażeń. Ponadto warto odwiedzić Park Skamieniałego Lasu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy