Route 66

Route 66 jest jedną z najsłynniejszych dróg świata. Popularnie droga ta nazywana jest Mother Road (czyli Droga Matka). Historia tejże właśnie trasy zaczyna się już na początku XX wieku. Drogę numer 66 otwarto w Stanach Zjednoczonych 11 listopada 1926 roku. Trasa liczyła wówczas 2448 mil, co w przeliczeniu na kilometry wynosi 3939. Początkowo łączyła ona Chicago z Los Angeles. W 1936 roku trasę przedłużono do Santa Monica. Droga wiodła więc przez 8 stanów (Illinois, Missouri, Kansas, Teksas, Nowy Meksyk, Arizona, Kalifornia).

Z czasem trasa ta ulegała bardzo wielu przeróbkom. Regularnie także ją naprawiano. W 1938 roku całą trasę utwardzono. W latach trzydziestych stała się trasą wiodącą całe fale emigrantów ze Środkowych Stanów do Kalifornii. Przez lata przyczyniała się także do rozwoju gospodarczego miejscowości, które przy niej leżały. Wiele miejscowości utrzymywało się przede wszystkim z usług.

Przy Route 66 funkcjonowało wiele hoteli, zajazdów, moteli, stacji benzynowych, sklepów, restauracji, zakładów mechanicznych. W niektórych miejscach trasa ta przebiegała nawet przez centrum miast i miasteczek. W 1985 roku Droga numer 66 została oficjalnie skreślona z listy autostrad krajowych. Dokładnie 27 czerwca została ona zastąpiona przez autostradę Interstate 40. Obecnie trasa Route 66 często jest nazywana „drogą, która nie istnieje”. Prawdą jest jednak, że stanowi ona atrakcję turystyczną i przyciąga tłumy podróżników poszukujących jej dawnej świetności, wobec tego będąc już w Stanach Zjednoczonych na wycieczce krajoznawczej koniecznie powinniśmy zajrzeć na słynną Route 66.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy