San Francisco

San Francisco to jedno z najpopularniejszych hrabstw tuż przy Oceanie Spokojnym, które znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Symbolem tego miasta jest bez wątpienia zapierający dech w piersiach most wiszący Golden Gate. Współcześnie miejsce to jest bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym, do którego stale przybywają turyści z całego świata próbując nie tylko zgłębić jego tajemnice, ale również poznać historię, a także dokładnie zwiedzić. Ponadto znajduje się tutaj także słynne więzienie Alcatraz. Ciekawostką jest fakt, iż San Francisco posiada tramwaje linowe, które są zasilane jedynie poprzez linię ukrytą na jezdni. San Francisco słynie również z chińskiej dzielnicy określanej jako Chinatown.

Przede wszystkim, za czasów popularnej gorączki złota ludzie w zawrotnym tempie osiedlali się na terenie tego hrabstwa, ponieważ mieli nadzieję, na pozyskanie złota. To właśnie tutaj jest produkowany chleb na zakwasie, który w dawnych czasach był podstawowym posiłkiem wielu górników i robotników. Na terenie miasta dominuje klimat śródziemnomorski. Jak większość miast na terenie Stanów Zjednoczonych, także i San Francisco jest często nawiedzane przez trzęsienia ziemi i huragany. Charakterystyczne dla San Francisco są jego liczne wzgórza. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż miasto dzieli się na ponad sto różnych osiedli, które są zamieszkiwane przez ludzi różnej narodowości. Znajduje się tutaj bardzo dużo plaż i parków, które nie tylko są świetnym miejscem do wypoczynku, ale przede wszystkim wpływają na popularność tego miasta.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy