Indianapolis

Indianapolis to miasto położone na terenie Stanów Zjednoczonych, które znajduje się w hrabstwie Marion. Mieszka tutaj przede wszystkim Krzysztof Krawczyk - polski wokalista. Mieszkańcy tego miasteczka to przede wszystkim ludzie o różnych narodowościach. Dominują przede wszystkim Brytyjczycy, Polacy, Afroamerykanie. Indianapolis słynie przede wszystkim z doskonale rozwiniętego przemysłu, kinematografii, przemysł lotniczy, handlu. Indianapolis na samym początku była stolicą Indiany, a prawa miejskie zdobyła dopiero w 1821 roku. Warto jednak pamiętać, że jeśli nie czujemy się na siłach, aby samotnie zwiedzać miasto - warto wynająć osobę, która posiada bardzo dobrą orientację po mieście i posłuży nam za przewodnika.

Miasto przede wszystkim słynie z wyścigów motocyklowych, które odbywają się tutaj od 1911 roku w ramach Indianapolis Motor Show. Nie brakuje także słynnych wyścigów Nascar. Dawniej na terenie miasta miały miejsce również wyścigi Formuły 1. Z pewnością takie wydarzenia sprawiły, że miasto zyskało jeszcze bardziej na popularności. Indianapolis słynie również z wielu uniwersytetów, a także doskonałego szkolnictwa i dobrego poziomu edukacyjnego. Sport i rekreacja również są bardzo dobrze rozwinięte w tym mieście. Regularnie odbywają się tutaj mecze drużyn koszykówki i piłki nożnej. Nie brakuje również futbolu amerykańskiego. Jeśli zatem chcemy udać się tutaj na wakacje lub pragniemy się przeprowadzić - warto najpierw skorzystać z pomocy przewodnika, który oprowadzi nas po mieście.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy