Meksyk – kultura

Kultura to bardzo rozległe pojęcie zawierające niezwykle wiele aspektów życia ludzkiego. Jednym z nich jest muzyka, jako istotny element kultury. Są kraje, w których muzyka jest bardzo ważnym aspektem życia ludności. Właśnie do takich państw należy Meksyk. Muzyka jest tam integralną częścią codziennego życia. Muzyka jest wszędzie: na ulicy, w autobusach, domach i kościołach. Czy to podczas fiesty, czy też przy zwykłym posiłku zawsze pojawia się jakaś orkiestra, chór lub pojedynczy muzyk. Szczególnie popularna jest w Meksyku muzyka ludowa – ranchero i mariachi, która zyskała duże poparcie i dużą liczbę słuchaczy w bardzo wielu krajach na całym świecie.

Odziani w ludowe stroje z nieodłącznymi gitarami i mandolinami opowiadają śpiewem historię swojego kraju. Każdy widział kiedyś scenę z meksykańskimi śpiewakami, zazwyczaj w czteroosobowych grupach, ubranymi w kolorowe sombrero i poncho, przygrywają wesołe piosenki dla swej widowni. Charakterystycznym meksykańskim instrumentem jest vihuela, która jak wiele różnych tradycji, zwyczajów i przedmiotów, przybyła do Meksyku z Hiszpanii. Meksykańska muzyka stanowi połączenie dziedzictwa kolonializmu i tradycji muzycznych rdzennych mieszkańców. Jest bardzo różnorodna i barwna, jak cały Meksyk.

Współcześnie ta tradycyjna meksykańska muzyka ma coraz mniej adoratorów. Duże, mocno nowoczesne miasta przejmują zachodni styl życia i kulturę, a więc każde i muzykę. Jest jednak wiele miejsc w tym kraju gdzie wciąż ta tradycyjna, ludowa muzyka jest jedyną słuchana przez ludność. Warto dbać i pielęgnować tą tradycje, gdyż niesie ona ze sobą wiele emocji i bardzo pozytywnych wrażeń, wspaniale oddając atmosferę panującą w Meksyku, jednocząc ten niezwykle różnorodny kraj.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy