Są takie miejsca, których nikomu nie trzeba przedstawiać - Acapulco de Juárez

Są takie miejsca, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Acapulco de Juárez to miasto, port i kurort w Meksyku w stanie Guerrero, położone nad Oceanem Spokojnym. Liczba mieszkańców wynosi już około 700 tys.. Zespół miejski liczy już 1,2 mln mieszkańców. Nazwa "Acapulco" natychmiast u turystów przywołuje skojarzenia z czystymi, białymi plażami, ogromnymi kompleksami hotelowymi, ciekawym życiem nocnym, i niezwykłymi nurkami z La Quebrada, skaczącymi ze wzgórza w rozpadlinę, w której kłębią się morskie fale, albo nurkowania w przejrzystej wodzie. Miasto leży na bardzo wąskiej nadmorskiej równinie, ciągnącej się wzdłuż Bahía de Acapulco poprzez 11 km. Teren ma tutaj zaledwie 800 metrów szerokości pomiędzy linią brzegową, a górami otaczającymi zatokę. Dlatego jest tak popularne. Znajduje się ono 400 km od stolicy Mexico City. Jest najstarszym z nadmorskich kurortów Meksyku, a turystyka była i bywa nadal najważniejszym źródłem utrzymania mieszkańców tego regionu. Bardzo znane stało się za sprawą piosenki, w której tekście można właśnie znaleźć nazwę tego portu i kurortu. Bez wątpienia jest to kolejny dowód na to, że jest to interesujące miejsce.

Acapulco stało się głównym portem w stanie Guerrero, u wybrzeży Oceanu Spokojnego w Meksyku. Usytuowanie miasta bywa w półkolistej, głębokiej zatoce bardzo mu pomogło w rozwoju. Uważane bywa za jeden z najlepszych i najważniejszych portów eksportowych na tym wybrzeżu Pacyfiku. Tu przecinają się szlaki handlowe biegnące pomiędzy Panamą, San Francisco, Kalifornią i USA, dlatego wypływa stąd towar eksportowany, ale też dociera ten z importu. Znajduje się tu także międzynarodowy port lotniczy. Jednym z najbardziej znanych zabytków miasta bywa hiszpański fort San Diego. W 1531 w pobliże dzisiejszego portu dotarł Hernan Cortes. W 1550 roku założono osadę. Prawa miejskie zostały nadane w 1599. Już w XVII wieku Acapulco było największym i najbardziej znanym węzłem transportowym tej części świata.

Najlepsze wakacje i wczasy w Meksyku tylko z PlanetEscape.pl

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy