Meksyk – religia

Meksyk jest krajem bardzo chrześcijańskim. Zawdzięcza to hiszpańskim kolonizatorom, którzy po odkryciu tych terenów i ekspansji na nie, aktywnie szerzyli religię chrześcijańską poprzez wiele akcji misyjnych. Była to bardzo agresywna akcja misyjna, szerząca ewangelię ale jednocześnie bezwzględnie zakazująca tubylcom wyznawania innych religii niż katolicyzm. Współcześnie Meksykanie są krajem spójnym religijnie, znaczna większość, bo około 85 procent społeczeństwa, jest wyznawcami kościoła katolickiego. Jednak nie da się ukryć, że przybiera to różne formy, szczególnie na wsiach, gdzie tamtejsi ludzie znacznie zmieniają zachodnie rytuały związane z tą religia, jednak są tolerowane i niejako weszły w skład rytuałów katolickich na tamtejszym terenie.

Meksykanie są narodem religijnym, za takich ludzi tez uważają samych siebie. Dużą wagę przykładają także do wartości rodzinnych, historii i tradycji. Współcześnie coraz więcej kobiet podejmuje prace zawodową, jednak nadal dominuje tradycyjny model rodziny, w której kobieta wychowuje dzieci i zajmuje się domem a mężczyzna zarabia na utrzymanie rodziny. W Meksyku obchodzi się wszelkie święta chrześcijańskie, czasem nieco inaczej niż w Europie, jednak w każdym kraju tradycje i zwyczaje są inne. Obchodzi się tu normalnie Boże Narodzenie, Nowy Rok czy Święta Wielkiej Nocy.

Święto Zmarłych jest jednym z najważniejszych świąt w Meksyku. Meksykanie wierzą, że tego dnia zmarli schodzą na ziemi, by móc porozmawiać z pozostałymi członkami rodziny. Jednak już kolejny dzień,, Dzień Zaduszny 2 listopada obchodzi się znacznie inaczej. oglądając tak zwane cmentarze z telewizorami, na których wyświetlane są ulubione mecze piłki nożnej, zmarłych bliskich. Jest dziwna praktyka, budząca zdziwienie i Europejczykach. Ale co kraj, to tradycja.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy