Chicago

Chicago to jedno z największych miast znajdujących się w środkowych Stanach Zjednoczonych. Posiada bardzo dobrze rozwinięty przemysł, handel, a także wiele innych dziedzin. Potocznie określane jest mianem wietrznego miasta. Chicago słynie przede wszystkim ze sporej ilości wieżowców. Chicago to dość klimatyczne miejsce na mapie USA, które po dzień dzisiejszy zawiera wiele przepięknych i wartych obejrzenia zabytków. Chicago znajduje się w hrabstwie Cook i przynależy do stanu Illinois. Pierwszymi osadnikami Chicago byli Indianie, natomiast pierwszym ważniejszym osadnikiem został Jean Baptise Point de Sable.Chicago ma bardzo dobrze rozwinięty przemysł, handel, a także jest ważnym ośrodkiem finansowym. Ciekawostką jest fakt, iż przez Chicago codziennie przejeżdża aż półtora tysiąca pociągów. Warto nadmienić, iż na terenie Wietrznego Miasta znajduje się bardzo duża ilość stadionów sportowych.

Warto zauważyć, iż na terenie Chicago znajduje się wielu Polaków, którzy przybyli do miasta w celu lepszych warunków bytowych, a także w celu znalezienia lepiej płatnej pracy. W dzielnicy Jackowo znajduje się popularny sklep polski, gdzie Polacy mogą zakupić wiele ojczystych produktów. Współcześnie w dzielnicy Nowego Jorku - Jackowo zamieszkują Meksykanie. Warto zaznaczyć, iż na terenie Chicago regularnie odbywają się imprezy i wydarzenia kulturalne i społeczne zrzeszające Polaków mieszkających na terenie miasta. Takie wydarzenia mają na celu jednoczenie, a także ułatwienie wzajemnego poznania Polaków.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 803 699 548

E-mail: kontakt@ows-andrzejowka.pl

Ameryka kryje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jeśli wybierasz się tam w podróż zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc do zwiedzenia! :)

Popularne artykuły
Polecamy